A megnyitó során bemutatókra is sor került.
Szeleczki Erzsébet igazgató asszony köszöntő szavai után önvédelmi bemutatót tekinthettek meg a nagy számban megjelenő érdeklődők .Az iskolában második éve a délelőtti tanóra keretében zajlik az önvédelmi-harcművészeti oktatás a Nippon Seibukan Akadémia Magyarországi Egyesületének szakmai felügyelete és tanmenete alapján.
Shihan Gregor László VI.DAN, a z egyesület elnöke, aki egyben a Nippon Seibukan Akadémia magyarországi vezetője is, tíz osztályban (az összes C és D osztály) oktat önvédelmet heti egy tanóra keretben. Péntek délután pedig dupla órás tehetséggondozó szakkör alatt gyakorolhatnak a tagozatos osztályok érdeklődő tagjai.
A nagy csapat
Mi fér bele ebbe a nem olyan sok időkeretbe? Esések, ütések, rúgások, lefogásból, fojtásból szabadulás - ez mind a tananyag része. A bátor vállalkozók goshin-jitsu házibajnokságon is lemérhetik a megszerzett tudásukat. Természetesen az elméletre is jut idő, hiszen az utcai veszélyek elkerülése, a jogos védelem alkalmazása - természetesen a gyerekek életkori sajátosságainak figyelembe vételével- a mindennapi élet problémáit is kezelni szeretné.
"Óriási csetepaté"
Az oktatás során a japán harcművész kultúra elemeibe is betekintést kapnak a tanulók. Mivel a Kyoto központú Nippon Seibukan Akadémia az Össz-Japán Harcművész Szövetség ,- Zen Nihon Budo Renmei - egyik legpatinásabb tagja, ezeket az órákat a japán harcművész mentalitás és fegyelemi követelmények betartása jellemzi. Ha az elsős-másodikos osztályok találkoznak edzőjükkel, csak úgy zeng a folyosó az OSSZ! köszönéstől. Mindenki annyira várhatja el az életben, hogy komolyan vegyék, amennyire először saját magát veszi komolyan. A békéscsabai Kazinczy Ferenc Általános Iskolában pedig az önvédelem és harcművészet oktatását komolyan veszik!
Földharc
Gregor László